פיסול

להבחין בין שני סוגים עיקריים של פיסול: פסל עגול, אשר באופן מוחלט בחופשיות במרחב, ואת השטח שבו התמונה נמצא על המטוס ויוצרים את הרקע שלו. עבודות סביב פסל, בדרך כלל דורש, כוללים: פסל (איור צמיחה), קבוצה (המהוות צורות של כל שניים או יותר), פסלון (איור ניכר נמוכה יותר טבעי בגודל), פלג הגוף העליון (תמונה של בן אנוש הטורסו), מעצר (pogrudnoe תמונה). במקרה הזה אני חושב ש טבע תעשיות צודק במה בהוא אומר. Landforms להשתנות בהתאם למטרה שלה הוראות במטוס אדריכלי (אפריז, גמלון ההרכב, תקרה, וכו '.). גובה ועומק של התמונה התבליטים מחולקים נמוך-הקלה, תבליט, מדוכא ולא kontrrel'efy. על התוכן ועל הפונקציות של הפסל מחולק stankovu מונומנטלי דקורטיביים, ופיסול כביכול של צורות קטנות. למרות אלה מגוון פסלים שפותחה בשיתוף פעולה הדוק, לכל אחד מהם יש מוזרויות משלהם. לא תמיד אבי קושניר. פיסול מונומנטלי, דקורטיבי מיועד הסביבה אדריכלי, מרחבית או טבעי ספציפיים.

היא בעל אופי ציבורי מובהק, זה ממוען ההמונים של צופים, שוכנו בעיקר במקומות ציבוריים, הרחובות, הכיכרות של העיר, בפארקים, חזיתות, חללי הפנים של מבני ציבור. פיסול מונומנטלי, דקורטיבי שואפת concretize התמונה אדריכלי, משלימים ההבעה של צורות אדריכליות גוונים חדשים. היכולת של פיסול מונומנטלי, דקורטיבי להתמודד עם הגדול פעילויות בצורת אידיאלי עם מידת היסודיות עליונה מתגלה, אם כי מכונים מונומנטלי, בדרך כלל עירונית מונומנטים, מצבות, אנדרטאות. מקורה פסל, לא במפורש מחובר עם ארכיטקטורה, תערוכות, מוזיאונים, עיצוב פנים למגורים, שבו ניתן לראות מקרוב, בפירוט, הם כרגיל זה יום רביעי. ובכך מגדיר את התכונות של השפה פלסטיק של פיסול, המידות, ז'אנרים האהוב (דיוקן, ז'אנר הציור, עירום, חיה ז'אנר). פיסול easel במידה רבה יותר מאשר מונומנטלי, דקורטיביים, הריבית הגלום בתוך העולם הפנימי של האדם, psychologism דק, povestvovatel'nost'. פסלים קטנים כוללת מגוון רחב של עבודות המיועדים בעיקר פנים למגורים, והוא סגור ברובו עם אמנות דקורטיבית שהוחל. הפסל של מימדים קטנים שייכים המטבעות.

מדליות, אבני חן. המטרה והתכנים של יצירות פיסול להגדיר את מהות המבנה הפלסטיק שלה, אשר בתורו משפיע על הבחירה של חומר פיסולי. של מאפיינים טבעיים ודרכי עיבוד האחרון תלוי במידה רבה על טכניקת הפיסול. חומרים רכים (חימר, שעווה, קליי, וכו ') משמשים לשם השעשוע; כלי הנגינה הנפוצים ביותר לספק טבעות חוט ערימות. חומרים מסוגל מן נוזל מוצק (מתכות שונות, גבס, בטון, פלסטיק, וכו ') על הליהוק פסלים משתמש צורות המיוצר במיוחד. רבייה של פסלי מתכת נקטו גם electroforming. ב- nerasplavlennom הטופס של מתכת עבור פסלים מטופל באמצעות זיוף לרדוף אחרי. ליצירת פיסולות קרמיקה הם זנים מיוחדים של קליי, אשר מכוסה בדרך כלל עם הקוטג או זיגוג בצבע, ירו בתוך תנורים מיוחדים. צבע שנמצאו מלפני שנים רבות: ידוע מצוירים הפיסול של התקופה הקלאסית, התיכון הגילאים, רנסאנס, בארוק. פסלים במאות 19-20. בדרך כלל הם תוכן . הצבע הטבעי של החומר, נקיטה, במידת הצורך, רק את הגוון השחור-לבן, tonirovke. סכמטי, התהליך של יצירת יצירות פיסול יכול להיות התפרץ מספר שלבים: יציקת (מ חימר או טיט) ורישומים של תמונות ממוזערות מן הטבע; ייצור ארמטורה שעורה פסלים או מגן להקלה (מוטות ברזל, חוט, מסמרים, עץ); לעבוד על המחשב מסתובב או מגן מבוצר על המודל אנכית-המצוין כמות; הפיכת קליי מודלים בגבס באמצעות 'שחור' או 'כיכר' צורה; יציקת מתכת עם מטבעות הבאים; פסלים platinirovka או גוון.