סיבה נוספת הכאתו של הגלגלים יצוק דיסקים

בעלי המכוניות משקיפים לעיתים קרובות המכות, לכן היגוי, לפיזור יותר מאשר 100 קמ ש ואת העובדה כי המכשיר יכול להיות מצויד דיסקים חדשים ו גומי. החוזרת ואיזון גלגלים. הוא לא מסייע. בעל המכונית מבולבל יכול ללכת אפילו את התושבת ואבחון כדי לוודא כי המחשב היא תקינה לחלוטין. בסופו של דבר, כמעט תמיד מתברר כי הליהוק מותקן על הרכב ללא מפרידי. הם מהווים מיוחד מתכת או פלסטיק טבעות, רכוב על גלגלים מסגסוגת ולסילוק פער אפשרי בין הקוטר של חורים של המכונית פיר דיסק ו- hub. שימוש בעת התקנת מפרידי גלגלי סגסוגת לעתים קרובות הופך כורח. זה מוסבר על ידי העובדה כי הטווח של רכזות וצירים מכוניות izmenieja סימנים שונים הופך להיות די רחבה, מ מ-70 54.1.

כתוצאה מכך יצרני גלגלים מסגסוגת נתקל בבעיה התקנת כוננים על דגמי מכוניות שונים. מתברר כי סגסוגת גלגלים עבור מכונית ספציפית, ניתן להתקין על אחר, גם אם עבור כל פרמטרים וגודל הם מתאימים לו. הבעיה החליטה לייצר גלגלי סגסוגת בקוטר מירבי של חור-67.1 מ מ. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את ברקליס. הקונה יהיה לי את ההזדמנות לרכוש את הדיסקים יצוקה מרכוז טבעות, גורם דיסקים בקוטר החור המרכזי של פירי גלגלים לקו אחד עם השני. דבר זה מאפשר הרבה להרחיב את מספר המכוניות של יצרנים שונים, אשר ניתן להתקין בכל כוננים. באופן טבעי, אם אידיאלי במרכז גלגלים מסגסוגת והידק ברגים או אגוזים, זה עדיף הגלגלים לא אפילו ללא מפרידי.

אבל המבצע הזה, בפועל, להפעיל את doaol'nos הוא שקרי. זו יכולה להיות מוסברת על ידי העובדה זה אפילו עם דיסק מינימלי לקזז ביחס ה-hub, כאשר גירסה אחת zatazhke של התיקונים bolts, מהדקים את המנעולים כדי להסיר אותו מאוחר יותר. . זה שינוי זה קורה כי פעימות לב ב היגוי לגלגל מתי נהיגה במהירות של 90-110 קמ ש, ראוי לציין כי העלות של הטבעת מרווח הוא די קטן בהשוואה לערך. של צמיגים ודיסקים. על בסיס זה נוכל לדון בביטחון הצורך להשתמש טבעות כאלה.