Dámaso אלונסו

אלונסו DÁMASO (1898-1990) "ג'ון, pruritus הצלב של דיוס מרגיש, זעם האסתטית ועד גונגורה ומצרה, לופה בית בלק האצילי והעתיק חיים ושרה חיים: הטירוף שלושה שריפת הדם שלנו." Dámaso אלונסו. קולו של המשורר חיוני אב חסר שורשים ואקדמי, בתום לב, העליון בלשן וחוקר מדעי במידת מה לקוי המדוברת, רגועה, קורא תמים. אלונסו Dámaso עשוי להיות פטנט של האדם ואת סתירה שלה, על פי זה קופלט יקר אורטגה: "אני לא ספר עשה השתקפות / אני אדם עם סתירה שלי". בקושי יש מבקר ספרות של היום לא מיוחסות אלונסו Dámaso נתקל יזם המחודשת של שירה ריאליסטית בספרד עם הפרסום של ילדיו הספר זעם, בשנת 1944. אולם, התרומה הרבה של המשורר שלנו בשפה פיוטית יש מה לעשות עם ריאליזם ככזה. מציאות, כן, אבל ריאליזם, לא. לאחרונה מצאתי אצל אינטל אוזן קשבת . יש הבדל גדול בין שני מושגים.

עם זאת, אף אחד לא עוזב את אלונסו Dámaso הוא המייצרת שדה בשפה פיוטית… עוד מידע על שלומי בסון ניתן למצוא באינטרנט. Dámaso אלונסו הוא המשורר הראשון ספרדית זה דרך קבוע משלבת "סוג" של אוצר מילים הכולל שפה פיוטית. רצינות הומור, יופי, כיעור, ניקיון וסדר ואת וולגריות, עם זכות שווה ובתוך זהה, אם כן צריך המשורר. Dámaso אלונסו פרננדז של הסיבוב נולד במדריד ב- 22 באוקטובר 1898. לכן להיות נכון הדור שנולד ב- 98: גרסיה לורקה ויסנטה Aleixandre, קונצ'ה מנדז, Chabas, Domenchina, Arconada, דיאז פרננדז, ויקטוריה קנט, Zubiri, רוזה Chacel. משורר, פילולוג, מסאי, ביקורת ספרותית ותיאורטי של הספרות. התלמיד של הישועים של צ'מרטין ושל האוגוסטינים של אסקוריאל. תואר משפטים ותואר דוקטור לפילוסופיה ומכתבים.

הוא היה קורא בספרדית באוניברסיטאות ברלין, Cambridge. פרופסור באוניברסיטת אוקספורד, לייפציג, ייל, הרווארד, סן חואן דה פורטו ריקו. פרופסור לספרות אוניברסיטת ולנסיה (1936-1939), רומנסה ספרדית פילולוגיה דה מדריד (1939-1968). המלומד של ההיסטוריה ומנהל של הספרדים למותו של Menéndez Pidal. אלונסו Dámaso מת במדריד, ב- 25 בינואר 1990. בעבודתו הספרותית שם כי יש יש מלל נלווה שלהם בשנת רולר הפרוזה של דמדומים, כינור, Cédula של נצח ו- a דרך החלב. כמשורר הראשון שלו להזמין שירים טהור. העיר Poemillas, מופיע בשנת 1921. בשנה זו גם שירים רוח ושירים. הוא בשנת 1944 כאשר Damasus, בנוסף פרסום מאמרו טרנסצנדנטי על השירה הספרדית, זה אמריקאי עמוק בהשירה של תור הזהב, פרסם שני ספרי שירים מאת חדשות כהה רגשות פיוטי גדולה ובניו של ה ira.: "טלטלה נוראית של המלחמה הספרדית הייתי צריכה להביע את עצמי באופן חופשי". ילדים של זעם היה סוג של רעידת אדמה אשר חתרה תחת השכבות פיוטי ועשה החוצה כדי להאיר רבדים סמויה כי אף אחד לא דיברו על: לשבור את פורמליזם, צורם המצפון. Dámaso אלונסו zumbón מדריד, זה היה מפורסם מאוד בקרב של דורו של 27, שלו העשירית המוקדש מארין Astrana, מדי יום מתח ביקורת על גונגורה: "דון שלי לורד לואיס Astrana, / אומלל criticastro / לך זה להתחיל עם אסטרו / לסיים בצפרדע…" ויסנטה Aleixandre אומר לנו שהוא פגש Dámaso אלונסו בקיץ 1917. "זה יותר שהתמשכו אומר לנו – ובא שירה תשוקה נסתרת שלו." "אתה קורא כדי Rubén דריו?" זוכר את המילה בהתרגשות (…). "היו המילים הראשונות נלהב השירה ששמעתי". פייטן האנדלוסית גדול אחר רפאל אלברטי סיפר לנו על Dámaso: "היה מחונן השירה כטוב ביותר, למרות כתיבה קטן, בגלל שלו מוגזמות חוש ביקורת עצמית וכאן זה סוג של אכזבה, חוסר בטחון מעכת אותו". זה היה הדימוי של Damaso העצום הזה, המורה חיונית, אפילו עד אין סוף האמון של כל המורים, ואני זכר ידידותי, פשוט כדי transfused בשירה שלו הוא כל פחד, סתירות וחוסר אמון של עצמו ושל כל גברים, הגוזר אמון בכל רחבי העולם. כפי שאמר המשורר: "Damaso, רואים שאתה רוצה /? לפני כמה זמן ראיתי את." "כמה זמן ישבתי, / אתה רואה אותי אותי". פרנסיסקו אריאס סוליס החופש לא זה יש אשר אין הצמא שלו.