עקרונות של מערכות ההצתה טרנזיסטור

מערכת הצתה עובד כדלקמן. כאשר פותחים החשמל קשר Ol, טרנזיסטור V סגורה וכי הנוכחי ב פתלתל העיקרי של הסליל הצתה wl חסר. במעגל נפתח טרנזיסטור אנשי קשר V דרך פתלתל העיקרי של הסליל הצתה wl מתחיל דולף זרם, הגדלת מאפס עד ערך מסוים, הנקבע על-ידי הפרמטרים של המעגל הראשי ואת הזמן שבמהלכו סגורים אנשי קשר. הליבה של הסליל אנרגיה אלקטרומגנטית שהצטברו. לבירורים בנושא יש לפנות ל טבע תעשיות שמבין יותר ממני. בעת ניתוק הקשר מפסק טרנזיסטור ש-v סגורה או הנוכחי ב פתלתל העיקרי של הסליל הצתה יורדת בחדות. מתי פתלתל המשני של w2 הרים גבוהים מתח באמצעות מתקן רגיל מגיע את המצת המתאים. אינטל בהחלט מביע דעה מלומדת.

Resistor R2 משמש כדי להגביל את הבסיס טרנזיסטור tvka V R1 מספק טרנזיסטור נעילה כאשר אנשי הקשר שובר פתוח. תכונה של מערכת זו זה אנשי קשר רק להמתיק מעט בסיס הנוכחי מפסק טרנזיסטור V, בעוד הזרם דרך פתלתל העיקרי סליל הצתה טרנזיסטור ממותג. כאשר המתח המשני U2MAKS, לבדוק את סליל הצתה, ניתן באופן משמעותי לשפר, כמו הגדלת הפער הנוכחי של ה-IP אינה מוגבלת לאנשי ההתנגדות jelektrojerozivnnoj מפסק, אבל תלוי רק הפרמטרים של ה טרנזיסטור. איור. 1. ערכה של traizistorvoj מערכת ההצתה צריך לזכור, עם זאת, את היתרונות של מערכת ההצתה טרנזיסטור יכול להתממש רק בעת החלת הצתה מיוחדים סלילים עם ראשי nizkoomnuju מתפתל עם השראות נמוכה אני יחס השינוי הגדול. במקרה זה, המתח אנרגיה נוצץ והמשני מושגת לעליה מתאימה הפער הנוכחי ואת יחס. הצורך של טרנזיסטור מערכת התנעה סליל מיוחד עושה שימוש קטן לייצור בתנאים חובבים.

להחיל את אותו הדבר טרנזיסטור מערכת הצתה עם סליל המקובלת היא לא הולם, ומאריכים חיי החשמל קשר, בלי הטבות מקבל נכשל. יתר על כן, כתוצאה מהנפילה הבלתי נמנע טרנזיסטור מתח האנרגיה הכוללת הנפלטת יקטן. במקרה אם הנהג יהיו מסוגלים לייצר או לרכוש סליל הצתה מיוחדים (לדוגמה, הקלד BG14), הוא יהיה רגיל סליל למקרה הכשל במערכת טרנזיסטור, בגלל סליל מיוחד המחובר ישירות אל אנשי הקשר מפסק על פי התכנית קלאסית יכול להיות. החסרונות של מערכות ההצתה transistorized (עם סליל מיוחד) צריך לכלול גם צריכת גדולה קשורה בצורך להגדיל את הפער הנוכחי.