טיפים עבור התאמה ותפעול של גלגלים מסגסוגת קלה

ברכב יש הרבה שאלות על ההתאמה ותחזוקה של גלגלים מסגסוגת אור. במאמר זה אנו רואים הבסיסי: 1. ודא כי אורך החלק מושחל בורג או הרבעה מספיקה עבור הצמדה אמין של תיבות הילוכים. מספר פונה של הבורג הידוק מלאה לא צריך להיות פחות מ- 6-8. והידק מומנט והידק בריחים מוצגים בדרכון שלך. על האוטו שלך, אבל יהיה לא פחות מ 90 ננומטר. 2.

הגדרה גלגלי סגסוגת, ודא כי שום דבר לא מפריע צפופה לצרף את המטוסים privalochnyh ואת ה-hub תיבות הילוכים. לחץ כאן נפתלי בנט ומצא עוד . סגור ואינטימי יכולים להפריע, לדוגמה: מתקן הבטיחות, בורג ראש תוף privalochnuju המטוס, כובעי העיטורים פלדה לשעבר, בהם יחד עם legkosplavnym. 3. לבירורים בנושא יש לפנות ל שלומי בסון שמבין יותר ממני. וודא בטוח כי גלגלי סגסוגת אינם מתייחסים התליה, היגוי. 4. להיות בטוח כי המרכזים תיקון חורים יציקה דיסק ו- hub זהים לחלוטין. נקבי להפוך עם סובלנות של פלוס עד לקוטר, ייתכן ביצעת טעות בעת בחירת גלגלי סגסוגת, אם יהלומים שונה מן הרגיל לכמה מילימטרים, לדוגמה, 4 x 100 ו- 4 x 98 x 112 ו 5 x 114.3 אינו חוקי הספינה הראשית עם יהלומים 5 x 112 יצוק קבועים דיסק עם יהלומים 2kh35 יורה 14.5×114, 3.

במקרה זה, כל האגוזים צמודים באופן מלא יהיה רק אחד, ואת שאר החורים 'לוקח', מהדקים יוכיח nedotjanutym או מעוכבת לא מיושרים, כתוצאה מכך, נטיעת יצוקה נסיעה לבסיס יהיה שלם. בדרכים כאלה גלגל 'תנצח', אך לא לגמרי הידקו אגוז יוכלו otkruchivatsja עצמם. 5. וודא בטוח כי גלגלי סגסוגת מרוכזים על ה-hub על החור המרכזי של הגלגל. אם הקוטר של הפתח המרכזי של תיבות הילוכים גדול מהקוטר של היישור hub, לבחור את הטבעת המתאימה המרכוז. 6. ודא בטוח כי החלק הפנימי של תיבות הילוכים לא שביתה האלמנטים הבלימה בחזית ו הסרנים האחוריים של הרכב. אם המכונית בלמים עם צף מחוגה משמשים, מרווח מינימלי בין גלגל caliper חייבים להיות לפחות 3 מ מ. אחרת, תמיכה עשויים להתייחס תיבות הילוכים לאחר החלפת את רפידות הבלמים. גודל דיסק של caliper בלם נקבע בעיקר על ידי היכולת של המנוע, יכול להיות שונה עבור כלי רכב מאותו דגם, בהתאם המנוע. 7. לציית לחוקים ניצול, כפי שמתואר בדרכון על גלגלי סגסוגת. . ובכן, זה הכל, מקווה המידע כאן יהיה לך מלא וממצה. למרבה המזל אתה לאסוף ולהשתמש גלגלים מסגסוגת קלה!