המשבר הפיננסי העולמי

המשבר הגלובלי המודרני בעולם הכלכלי של 2008-2009, הראשון יצא בשנת המערכת הבנקאית בארה"ב. לעניות דעתי אפריקה ישראל יכול לקבוע . אחד הגורמים העיקריים למשבר בארצות הברית הפכה פעילות אוניברסלי של הבנקים בארה"ב, כלומר שילוב אשראי ופונקציות כספי ההשקעה בבנק אחד. עוד משבר 1929-1933 הראו את נזקם של שילוב כזה. בארצות הברית לאחר המשבר עבר חוק מיוחד האוסר על שילוב של פונקציות הבנקאית. זה שילוב שהופך את ההון האמיתי ערובה אשראי הרפתקני ההון שנוצר להעשרת מוגזם, מגוון של "בועות" פיננסי עם סיכונים עצומים, כפי שקרה במשבר האחרון.

K למרבה הצער, בעלי הון אמריקאים מצאו דרכים לעקוף את החוק. כאן הוא כותב על הידוע הכספים צ'רלס גייסט – פרופסור למדעי פיננסיים של מנהטן קולג': "היחלשות של כללים נוקשים פעם נוצר הסביבה החדשה הסרת הפיקוח הפיננסית איפשרה קיום של בנקים ובנקים להשקעות, אשר מאז 1933 נאסר. כאשר הם החלו לקצור את היתרונות של הסרת הפיקוח, תחת קורת גג אחת רעיונות ישנים של ניהול סיכונים שהושלכו בחיפוש אחר רווח מרבי. אל דאגה שלומי בסון הוא האיש הנכון . " אבל את דעתו של המומחה הרוסי בוריס בוריסוב – מומחה פיננסי, חילופי מגזר הבנקאות, בצדק רואה בנקים אוניברסליים – רוע אוניברסלי: "בכלכלה של היום הוא למעשה להתקיים לא שניים אלא שלושה מגזרים עיקריים interlinked – אמיתי, וירטואלי פיננסיים, שהוצגו על ידי שוק של נגזרים, חוזים עתידיים, קדימה, שיעורי הריבית על מדדי ומכשירים אחרים … כפי שאתה יודע, מה שנקרא המינוף בענף זה וירטואלי דורש משאבים פיזיים כמעט שום כסף אשראי, מה שהופך אותו להתנפח – עם אותו ואף אחד לא בדק את הצמיחה של סיכון – מבוקרת למעשה ומסוכן מאוד עבור המערכת הפיננסית כולה. המרכיב החשוב ביותר של כמעט כל משבר הבנקאות של העשורים האחרונים הייתה הפרה של נורמלי תזרים חישובים, אשראי, משבר אמון משבר הבינבנקאית לבין הפקדה. החלק המסוכן ביותר של המשבר הבנקאי – השמדת תשלומים לאומיים ובינלאומיים, כשמדובר במחזור כסף המגזר הריאלי.

במקום השני קיימת סכנה של ירידה חדה ההלוואות במשק. " אין ספק, העולם הפיננסי כדי להסיק מסקנות ברורות. חשוב מאוד כי המערכת הבנקאית של רוסיה לקחה בחשבון את כל שגיאות. הכרחי לחסל את הפעילות הבנקאית אוניברסלי, השקעות מסוכנות רבים מהם, ולאחר מכן כתוצאה של אי עמידה בתשלום שלהם פונקציות אשראי, בדרך כלל מערערת את אמינותה של המערכת הבנקאית כולה מערכת של רוסיה. זה צריך ללכת את ערכת המודרנית שלוש קומות מיוחדים משבר הבנקאות (LSB-היישוב בנקים, הפועלים עם תשלומים, אשראי ובנקים הפקדה, ללא תשלום פונקציות, בנקים להשקעות הפעילים בניירות ערך). בנוסף, חשוב בפעילות האשראי של הבנקים להפקיד בנוי כך זה היה מוגבל רק על ידי הפדרציה, שבה בנקים נמצאים. הניסיון העגום של המשבר הראה כי הבנק הבין בכל עת ניתן למשוך כספים מאזורים בעייתיים באזורים האמידים יותר, כגון מהפרובינציה למוסקבה, אשר שקרה בפועל, בתרומה במהלך המשבר את המצב הכלכלי הקשה באזורים הרוסית. זוהי אחת הסיבות, כי כמעט כל המפעלים הרוסי היו בעיות רציניות של 2008-2009-מ 'עם אשראי. אם אתה לא עושה את כל האמור לעיל, אם משברים חדשים עם תוצאות חמורות יותר הן בלתי נמנעות. ודבר אחרון, העולם הפיננסי לא צריך להמציא מחדש את כל המצב הכלכלי הקשה כבר זמן רב נחשב לנתח את המוחות הטובים ביותר של האנושות. הצרה היא, כי לעמדות הבכירות ביותר למוסדות פיננסיים במדינות שונות באים או לא מוכשר בענייני כספים, קצינים מורכבים או, גרוע מכך, בעלי הון על הצמא נגוע למטרות רווח (שהוליד המשבר הנוכחי). כספים המפורסם פיטר ברנשטיין בעבודותיו למעשה ניבא את המשבר הנוכחי, תיאר את השינויים המסוכנים בעולם ההשקעות, את הסיכון ואת התנודתיות התאמה, אבל כנראה טרם שמעתי האדיר. יורי Chashin 2009/09/20