המנהיג של החברה היום

החברה כיום הוא תחרותי מאוד, עם קיבולת של חדירות והתאמה כמעט מיד, מורגש בתנאי השוק, צרכי הלקוח, עם מערכת יעילה של משוב, אנליזה של מידע על איכות הסביבה, תרבות של חדשנות ושיפור מתמשך, ומעל הכל, מאוד רווחית. המאפיינים שהוזכרו לעיל לומר כי התיאור של החברה למודל כל בעל מניות, לקוח, עובד, החברה ובעלי עניין באופן כללי אשר היתה מעורבת. רב הראשי של צפת בהחלט מביע דעה מלומדת. כל חברה שרוצה לגדול, למרות שלא הוצהר מפורשות, שואפת להמיר הוא במודל אמר לטווח בינוני וארוך. הדרך של אם זה לא קל, בנוסף, הניהול של החברה שלא יודע איך ואיפה כדי להתחיל בתהליך של שינוי. הם מבלים אלפי דולרים בייעוץ, תמיכה מערכות מחשב, הטמעת כלי ניהול כגון אלה הקים עם תקני ISO 9000 והניקוד כל כך אופנתי. במצב הכי מקרים מושגת לתקנן להקל על האוסף של מידע אודות החברה, להשגת המשרת יותר, ברור המשך קריאה התוצאות התקבלו לפני יישום. הארגון של היום צריכות להיות מכוונות אליו על-ידי המנהיג של היום, ללא הצירוף שזה סביר מאוד כי הוא המשך לבזבז את הכסף על ייעוץ נוסף, יישומים של הקצבה לא צפוי.

יש להמיר את הכתובת גבוהה הוא המנהיג של החברה של היום כדי להשיג את המודל הזה המיוחל. המנהיג של היום הוא כי עם היכולת לאסוף ולפרש מידע לסביבה שבה היא פועלת החברה, הוא מסוגל לקבל החלטות בהתבסס על הפרשנות ומעקב אחר התוצאות מושגת איתם. הדירקטורים או מנהלי חברות היום הינך נוטה יותר ויותר להיות מנהיגים רק של שולחן העבודה, כאשר למעשה הם צריכים להוביל חקירות, פריסות, הניתוח של התוצאות המתקבלות עם אותם. רק את זה דרך להיות מסוגל לפרש את הסביבה ואת ההשפעה הפנימי של החברה ולהיפך. אין זה אומר כי מנהלי ומנהלי אישית לבצע עבודה, עבור תכונה זו, צוות של העבודה, אשר אמור לשמש ביעילות. עם זאת יש הבדל גדול בין בקשת דוחות על המצב פנימי, חיצוני לרשות הצוות עובדים ותוביל איסוף וניתוח של אותם בעצמם. המנהיג של היום צריכה להיות יכולת להסתגל במהירות כדי לשנות, וכך יוכלו לשדר הצוות שלו את יכולת הסתגלות ושינוי קבוע בהתאם לצרכים של הסביבה. המנהיג של היום יש צורך להמיר תחילה ואז יוכלו לשדר ולשאול את הצוות שלך מה שאתה רוצה שהם יהיו, כפי שרוצה לפעול.

להוביל את החברה היום שאתה חייב להיות אתית, ממושמע, מאורגן, יוזם, חדשני, ומעל לכל, לא כדי להיות מנהל או מנהלת מאחורי שולחן. המנהיג חייב להיות כל הזמן בנושאים הקשורים לענף, כי זה חייב להיות מנהיג, מדריך יעיל עבור הקבוצה שלו, בזמן שלו, צריך להתמקד הוא טופס אישי המוסמכים, רק כך יכול לקבל צוות יוכלו לעקוב אחר הקצב הנדרש כיום. חשוב לשקול את האימון כמו השקעה רווחית מאוד עבור החברה, בתנאי זה יש הקיבולת של בחירת סוג ההכשרה הנדרש על-ידי כל חברי הצוות על פי שלהם אחריות ופונקציות שהוקצו. כאשר היא מושגת לספוג החברה עם תרבות של משמעת, סדר, פעילות pro, אתית, עם דבר אחד קבוע וחדשנות קבוע, לשנות; הוא יכול להגיד זה הזמן להשקיע בייעוץ או מימושים של כלים כמו מערכות הניהול של האיכות, את כרטיס ניקוד מאוזן ואחרים של כוח הנוכחי. עם מודל זה של הארגון הכלים המוזכרים לעיל ניתן לראות אמצעי כדי להיות תחרותי יותר, ולא כפי קץ להגיע. החברה תשתמש בכלים אלה כדי לשפר ולחדש כל הזמן, זה יביא הכנסות חיובית. סביר מנהלים רבים חושבים כי האמור בעבר ורק לאוטופיה בכיוון, וימשיך עם הסגנון הנוכחי שלהם של מנהיגות, אשר הביא אותם תוצאות חיוביות עד כה. עם זאת תוצאות אלו יישארו מספיק זמן. להתחרות בשוק המקומי או האזורי; עם זאת, עבור אלה שרוצים לגדול, להתחרות ברמה בינלאומית, לסמן את הנתיב של תעשיית, רוב הזמן ברמה הזאת, זה סגנון של מנהיגות שאליה יש להפעיל.