היתרונות של משאיות טאטרה (טאטרה)

טאטרה המפעל היא אחת מחברות הרכב העתיק ביותר בעולם. במקרה הזה אני חושב ש רב שמואל אליהו צודק במה בהוא אומר. ההיסטוריה של הגב תאריכים החברה יותר מ 150 שנות היסטוריה. היום, Tarex-טאטרה "מייצרת משאיות כבדות מחוץ לכביש, כדי לנחם הניעו את שתי off-road, בכבישים. טבע תעשיות בהחלט מביע דעה מלומדת. בזכות אמינות מוכחת, טאטרה משאיות במשך זמן רב יוצאו רוסיה, הודו, סין באותה מידה כמו מדינות אחרות, היא כ- 85% של יחידות טכנולוגיה. בנוסף היצוא, החברה טאטרה מוכרת את מוצריה על הטריטוריה של הילידים של הרפובליקה הצ'כית. טאטרה מעסיקה יותר 3800 אנשים ו- w עם 1700 לעבוד במפעל הראשי.

טאטרה משאיות שונה אחרים משאיות בעיצובו, בפרט המארז הצמדה מנוע אוויר קירור. טכניקה טאטרה מבטיח פעולה רציפה כביש קשים ותנאי מזג אוויר, ו הפשטות של הפעולה להפוך אותם כמעט תחליף שם איפה משאיות אחרים פשוט לא יכול לעמוד בעומס. נכון לעכשיו, ההוראות העיקריות של הצמח הם מודל 4 הוא TERRNo 1 וג'מאל (משאיות אזרחיות) כמו גם שני דגמים צבאיים-ARMAX וכוח. היתרון מפוקפקת זו עובדה כבר שנים רבות של השתתפות ולהשיג תוצאות מצוינות בעצרת קשה "פריז-דקאר" מושגת הודות רוכב קארל Loprajsu. משאיות טאטרה, מיועד לעבודה בתנאים קיצוניים ובאזורים קשה. בנייה פשוטה למדי וחזק מאפשר משאיות טאטרה בקלות החזיק ועוין נרחבים השטח. במהלך השנים, השלמת כמעט כל הדגמים טאטרה-טאטרה סרגלים 111, טאטרה 138, טאטרה 148, טאטרה, טאטרה 813 815, 163 טאטרה (ג'מאל), כמו גם טאטרה טרי # 1 במרחבי האינסוף של רוסיה, במיוחד בצפון הרחוק. הגדול ביותר תכונה עיצוב ייחודי של משאיות טאטרה היא הצינור המרכזי בינוני עם צירים מתנדנדים עצמאית.

פתרון זה מייעל את ההעברה של דפורמציה של המאמצים על הציוד המותקן (מתזמן CFS, קריין, מערבל בטון, וכו '), משפר ביצועים במהירות על הכביש. המוטות כונן כל ממוקמים על גבי הצינור מרכז מגן עליהם מפני נזק בעת נהיגה על שטח קשים, העיצוב המודולרי מאפשר לך לבנות 2 לתושבת הציר 6 עם הנעה. משאיות טאטרה התקנת מנועי טאטרה במפעל-8, 10 ו- 12 גליל V-סידור צילינדרים, אוויר הזרקת דלק ישירה ומיזוג. בנוסף מנועי דיזל מצויידים טורבינות, תשלום אוויר mezhohladiteljami. כל זה מביא את המכוניות טאטרה תחת תרופות המרשם של 'היורו 2' ו- 'יורו 3'.