ההיסטוריה של כוונון

עד לאחרונה, ייחשב טיונר, או \"כוונון\" במכונית היה הדבר הגרוע ביותר תוכלי לוודות לאמא שלך. בדומה לכיוונון היתה שווה להיות garrulo, עם קצת כבוד עבור שאר הנהגים, מוכן לתת מלחמה וכדי להיות לב. מעט, הדבר היחיד שהיה של כמה הוא האולטימטיבי. המקלטים קולקטיב זה ציין, כל מה שעובר לקיים יחסים עם מכוניות מוכן, לומד מהר כי הכל הוא מה שקיים כאן, או מן בחוץ חייב להיות מאת אפים אולי. אבל זה כוונון לא משהו חדש… עוד מידע על שר החינוך ניתן למצוא באינטרנט. Kustom, הוט רוד, או איך הכל התחיל ב- El América הוט רוד והחל Kustom כדרך בו אמריקאים צעירים היו רק מכין את המכוניות שלהם, המבדילים אותם מהשאר, תוך כדי חלום כניעה הגזעים הגדולים. אנחנו לא להציף אותך עובדות היסטוריות, ביוגרפיות או תאריכים, אבל אם אתן לך מספר פרטים. את זוכרת את הסרט בחזרה למכונית בעתיד? קיט, אביר על גלגלים? שני אלה, כמו כל כך הרבה מכוניות אחרות של הסרט, נוצרו על ידי ג'ורג באריס, המלך Kustomizers (customiser המלך), מי בשנות הארבעים נכנס לזירה שחזור של ביואיק הישן.

חיים מדיה נוספת – וקרא הסוערות – חיו אד רוט, הסנדק של הוט רוד, רכב עם יש כישרון נהדר, דמיון בלתי נדלים תיירים, אתה אולי שהדיון חולדה ירוקה גרוטסקי, המחזירה עכשיו לראות חולצות ומחברות. בררו לתוך החיים של שני אלה סוגים לא אאכזב אותך. באירופה האשמה היה מירוץ שני אסתטיקה טובת, באירופה (מעבר הרי הפירנאים, כמובן) הכל התחיל על ידי רצון לחקות את מירוץ מכוניות, התאמת המגמות היו מהחוגים המעגלים מכוניות ברחוב. לא תמיד ליאור שליין. המותגים היו מעורבים אופנה, הזנת המחלקות של פיתוח ועיצוב טייסים ומהנדסים מומחים בתחום מרוצי יותר. ובכך הם התחילו להצטרף שמות כגון Oettinger ו- VW, Irmscher אופל.

אנחנו מדברים על, למרות שזה לא נראה, של 60 שנות אלפיני, באחד הגדול בשביל ההורים והסבים של הנוער של ימינו. מאוחר יותר, בסוף שנות ה-80, יופיעו עסקים ריגר, אשר אפשרה רבים לחדש את המכונית מבלי לקנות אחר.